53551
Dag |
Tid |
Dansens namn |
Nivå |
Caller |
Klubben |
Flyer |
---|---|---|---|---|---|---|
V. 23 fredag 2024-06-07 2024-06-08 2024-06-09 |
3 dagars dans 11.00 - 22.00 11.00 - 22.00 10.00 - 16.00 |
Svenska Squaredans Convention 2024 Prästängshallen John Åkerlunds väg 10 A Sigtuna Sverige |
B - C1 B - C1 B - C1 |
Di Green Jack Borgström Jesper Wilhelmsson Joe S Kromer Kaj Wikholm Kim Bergström Martin Jansson Ronja Höjer |
Crazy Flutters | Flyer |
V. 24 måndag 2024-06-10 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Fredrik Einarsson |
Salmon Town Dancers | |
V. 25 måndag 2024-06-17 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Jörgen Höjer |
Salmon Town Dancers | |
V. 26 måndag 2024-06-24 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Peter Johansson |
Salmon Town Dancers | |
V. 26 torsdag 2024-06-27 2024-06-28 2024-06-29 2024-06-30 |
4 dagars dans 17.00 - 00.00 00.00 - 00.00 00.00 - 00.00 00.00 - 13.00 |
Sommar Reunion - nuvarande & gamla medlemar Råön Stenungsund Sverige |
B, M, P, A1, A2 B, M, P, A1, A2 B, M, P, A1, A2 B, M, P, A1, A2 |
Buffalo squares | ||
V. 27 torsdag 2024-07-04 |
1 dagars dans 18.30 - 21.00 |
Sommardans Fritidens koloniområde Kullavägen 51 Ängelholm Sverige |
B, M, P |
Björn Strandh |
Ocarina Square Dance Club | |
V. 28 måndag 2024-07-08 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Tove Höjer |
Salmon Town Dancers | |
V. 28 söndag 2024-07-14 |
1 dagars dans 14.00 - 18.00 |
Sommardans Mossängens Sommarstad Elinelundsvägen 60 Malmö Sverige |
B, P, A1 |
Bertil "Baartil" Carlsson |
Energy Squares | |
V. 29 måndag 2024-07-15 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Sven-Olle Svensson |
Salmon Town Dancers | |
V. 29 lördag 2024-07-20 |
1 dagars dans 13.00 - 20.00 |
Hästabackendansen 2024 Hästabacken Fjärås Sverige |
B - A2 |
Ronja Höjer Jörgen Höjer Tove Höjer Joe S Kromer Hanna Tenenbaum |
Kungsbacka Square Dancers | Flyer |
V. 30 måndag 2024-07-22 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Annika Persson |
Salmon Town Dancers | |
V. 30 torsdag 2024-07-25 |
1 dagars dans 18.00 - 21.30 |
Trail End Dance Nordre Skole Hagelskærvej 8 Ikast (Jylland) Danmark |
B-P-C1-C2 |
Carsten Nielsen Mads Nielsen Majbrith Eriksen |
Hedens Squaredansere | Flyer |
V. 30 fredag 2024-07-26 2024-07-27 2024-07-28 |
3 dagars dans 15.00 - 22.00 10.30 - 21.00 10.00 - 14.00 |
European Square and Round Dance Convention 2024/ Danish Convention 2024 Sportscenter Ikast Stadion Alle 2B Ikast (Jylland) Danmark |
B - C2 B - C2 B - C2 |
Piet Walhout Kevin Lovell Krister Pettersson Joachim Rühenbeck Sven Andréason Jiri Slaby Carsten Nielsen Paul Bristow Sören Lindergaard Michael Braithwaite & CSD callers |
Hedens Squaredansere | Flyer |
V. 31 måndag 2024-07-29 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Leif ”Snuffe” Eriksson |
Salmon Town Dancers | |
V. 32 måndag 2024-08-05 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Ronja Höjer |
Salmon Town Dancers | |
V. 32 torsdag 2024-08-08 |
1 dagars dans 18.30 - 21.00 |
Sommardans Fritidens koloniområde Kullavägen 51 Ängelholm Sverige |
B, M, P |
Stefan Carlsson |
Ocarina Square Dance Club | |
V. 33 måndag 2024-08-12 |
1 dagars dans 18.00 - 21.00 |
Sommardans Galgberget, Hallandsgården Sofiavägen 4 Halmstad Sverige * Vid regn: Kyrkogatan 3 (Alla Hjärtans Hus) |
B – A1 |
Bertil Carlsson Elin Persson |
Salmon Town Dancers | |
V. 34 söndag 2024-08-25 |
1 dagars dans 14.00 - 18.00 |
Sommardans Mossängens Sommarstad Elinelundsvägen 60 Malmö Sverige |
B, P, A1 |
Leif Ekblad |
Energy Squares | |
V. 39 fredag 2024-09-27 2024-09-28 2024-09-29 |
3 dagars dans 18.00 - 22.00 11.00 - 19.00 10.00 - 14.00 |
Örebro Jamboree - 30 år Örebro Squaredancers klubblokal Radiatorvägen 7 Örebro Sverige |
B, P, A1, A2 B, P, A1, A2 B, P, A1, A2 |
Örebro Squaredancers | ||
V. 39 söndag 2024-09-29 |
1 dagars dans 13.15 - 18.00 |
Månadsdans Studiefrämjandet Ystadsgatan 53D Malmö Sverige |
Sven-Olle Svensson |
Energy Squares | ||
V. 40 lördag 2024-10-05 |
1 dagars dans 12.30 - 18.00 |
Oktoberdans Ekdalaskolan Skolvägen 1 Mölnlycke GBG Sverige |
12:30-15:00 B, M, P 15:30-18:00 A1, A2 |
Mathias Alfredsson |
Western Airport Square Dancers | Flyer |
V. 40 lördag 2024-10-05 |
1 dagars dans 13.00 - 18.00 |
Höstdans Hjäruplundskolan Ämnesvägen 2 Hjärup Sverige |
B, P, A1 |
Stefan Carlsson |
Gripen Square Dancers | Flyer |
V. 41 fredag 2024-10-11 2024-10-12 2024-10-13 |
3 dagars dans 19.00 - 22.00 11.00 - 22.00 10.00 - 13.00 |
Pader Rodeo 2024 Eggelandshalle Gardeweg 8 Altenbeken Tyskland |
M-P-A1-A2 M-P-A1-A2 M-P-A1-A2 |
Thorsten Geppert Stefan Sidholm Nils Trottmann |
Pader Jumpers | |
V. 42 lördag 2024-10-19 |
1 dagars dans 13.00 - 17.00 |
Höstdans Försvarets hus Scoutstigen 4 Ängelholm Sverige |
B, M, P |
Ocarina Square Dance Club | ||
V. 43 söndag 2024-10-27 |
1 dagars dans 13.15 - 18.00 |
Månadsdans Studiefrämjandet Ystadsgatan 53D Malmö Sverige |
Thomas Samuelsson |
Energy Squares | ||
V. 45 lördag 2024-11-09 |
1 dagars dans 14.00 - 18.00 |
Klubbdans Industrigatan 1B Sjöbo Sverige |
B, M, P |
Peter Johansson Elin Persson |
Sjöbo Bears Square Dance Club | |
V. 47 söndag 2024-11-24 |
1 dagars dans 13.15 - 18.00 |
Månadsdans Studiefrämjandet Ystadsgatan 53D Malmö Sverige |
Stefan Carlsson |
Energy Squares | ||
V. 52 fredag 2024-12-27 |
1 dagars dans 17.00 - 21.00 |
Mellandagsdansen Studiefrämjandet Ystadsgatan 53D Malmö Sverige |
Klubbcallers Leif Ekblad |
Energy Squares | ||
V. 52 söndag 2024-12-29 2024-12-30 2024-12-31 |
3 dagars dans 10.00 - 17.30 10.00 - 17.30 10.00 - 16.00 |
Nyårsraketen Scandic Örebro Väst Västhagagatan 1B Örebro Sverige |
P, A2 P, A2 P, A2 |
Jesper Wilhelmsson Tomas Hedberg |
Örebro Squaredancers | |
V. 10 lördag 2025-03-08 |
1 dagars dans 11.00 - 17.00 |
Vår Dans Djupedalsskolan Rullstensvägen 1 Mölnlycke GBG Sverige |
B, M, P, A1, A2 |
Thomas Bernhed Martin Jansson Jens Götharson Kim Bergström |
Western Airport Square Dancers | |
V. 22 torsdag 2025-05-29 |
1 dagars dans 19.00 - 21.30 |
Trail End Dance Sæby Fritidscenter Sæbygårdvej 32 Sæby (Jylland) Danmark |
Nordjysk Convention | |||
V. 22 fredag 2025-05-30 2025-05-31 2025-06-01 |
3 dagars dans 15.00 - 22.00 10.30 - 21.00 10.00 - 14.00 |
Danish Convention 2025 Sæby Fritidscenter Sæbygårdvej 32 Sæby (Jylland) Danmark |
B-M-P-A1-A2-C1 B-M-P-A1-A2-C1 B-M-P-A1-A2-C1 |
Nordjysk Convention | ||
V. 23 lördag 2025-06-07 2025-06-08 2025-06-09 |
3 dagars dans Tim...Min...Tim...Min... Tim...Min...Tim...Min... Tim...Min...Tim...Min... |
Svenska Squaredans Convention 2025 Sverige |
||||
V. 29 lördag 2025-07-19 |
1 dagars dans 13.00 - 20.00 |
Hästabackendansen 2025 Hästabacken Fjärås Sverige |
B, M, P, A1, A2 |
Ronja Höjer Jörgen Höjer Tove Höjer |
Kungsbacka Square Dancers | |
V. 28 onsdag 2026-07-08 |
1 dagars dans Tim...Min...Tim...Min... |
Trail-End Dance Barmstedt Tyskland |
Black Mountains Square Dancers Hamburg-Harburg e. V. |