Första gången här, Välkommen
Alla besökare: 629602
Unika besökare: 4067

Gäst online: 25

Medlem online: 0


Logga in

Användarnamn:

Lösenord:


Dans som andra har lagt in

Idag är det 2017-10-23

Dag

Tid

Dansens namn

Nivå

Caller

Klubben

Flyer

 V. 42   fredag
2017-10-20
2017-10-21
2017-10-22



3 dagars dans
19.00 - 23.45
00.00 - 23.45
00.00 - 13.00



Ungdomsdans
Roasjö bygdegård
Ullasjö Påbo 1
Svenljunga
Sverige

B*, B, M, P, A1
B*, B, M, P, A1
B*, B, M, P, A1



Joakim Beiring
Robert Milestad
Buffalo squares Flyer
 V. 43   lördag
2017-10-28





1 dagars dans
14.00 - 17.00





Halloweendans
Godtemplargården
Södra Kyrkogatan 9
Ängelholm
Sverige

B, M, P





Leif Ekblad
Ocarina Square Dance Club Flyer
 V. 43   söndag
2017-10-29





1 dagars dans
14.00 - 18.00





Fellowship
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1





Reine Hjärtström
Energy Squares Flyer
 V. 44   lördag
2017-11-04





1 dagars dans
12.00 - 20.00





Halloweendans
Björlandagårdens skola
Nolviksvägen 3
Björlanda / Göteborg
Sverige

12:00-16:00, B25 - B
15:30-20:00, B - Plus





Krister Pettersson
Henrik "Hedda" NIlsson
samt kursledare
Vinga Yellow Rockers SDC Flyer
 V. 44   söndag
2017-11-05





1 dagars dans
14.00 - 18.00





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 47   söndag
2017-11-26





1 dagars dans
14.00 - 18.00





Klubbdans med workshop
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1





Börje Kuylenstierna
Energy Squares Flyer
 V. 48   söndag
2017-12-03





1 dagars dans
14.00 - 18.00





Månadsdans

Dalhemsvägen 123
Helsingborg
Sverige

P, A1, A2





Thomas Samuelsson
Helsingborg Squaredancers
 V. 50   måndag
2017-12-11





1 dagars dans
19.00 - 22.00





Julavslutning
Folketshus
Södra Lundavägen 20
Staffanstorp
Sverige

B*, M, P





Sven-Olle Svensson
Peter Johansson
Gripen Square Dancers Flyer
 V. 52   onsdag
2017-12-27





1 dagars dans
17.30 - 21.00





Mellandagsdansen
Holma/Hyllie Folkets Hus
Hyacintgatan 2
Malmö
Sverige

B*, M, P, A1





Klubbcallers Hanna Tenenbaum och Mats Nilsson
Energy Squares Flyer
 V. 02   fredag
2018-01-12
2018-01-13
2018-01-14



3 dagars dans
18.00 - 22.00
14.00 - 20.00
11.00 - 15.00



Vingafestivalen
Vingas klubb lokal
Kyrkbytorget 5
Göteborg
Sverige

P, A1, A2
B, M, P, A1
B*, B



Thomas Bernhed
Lars-Inge Carlsson
Martin Jansson
Gugge Törnquist
Sten Götharson
Vinga Yellow Rockers Flyer
 V. 04   söndag
2018-01-28





1 dagars dans
15.00 - 18.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B* M P A1






Energy Squares
 V. 08   söndag
2018-02-25





1 dagars dans
15.00 - 18.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B* M P A1






Energy Squares
 V. 09   fredag
2018-03-02
2018-03-03
2018-03-04



3 dagars dans
19.00 - 00.00
00.00 - 00.00
00.00 - 13.00



Ungdomsdans
Landerydsgården

Linköping
Sverige

B* B M P A1
B* B M P A1
B* B M P A1



Bo Nilsö
Sven Andreason
Buffalo squares Flyer
 V. 09   lördag
2018-03-03





1 dagars dans
13.00 - 18.00





Vårdans


Staffanstorp
Sverige

B*, P, A1





Hanna Tenenbaum
Gripen Square Dancers
 V. 10   fredag
2018-03-09
2018-03-10
2018-03-11



3 dagars dans
19.00 - 22.00
12.00 - 20.00
11.00 - 15.00



Westernfestivalen 29e
Djupedalsskolan
Rullstensvägen 1
Göteborg / Mölnlycke
Sverige

B40-C2
B40-C2
B40-C2



Ross Howell
Mathias Alfredsson
Krister Pettersson
Henrik ”Hedda” Nilsson Siling
Thomas Bernhed
Reine Storberg
Thomas Samuelsson
Western Airport Square Dancers Flyer
 V. 12   söndag
2018-03-25





1 dagars dans
15.00 - 18.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B* M P A1






Energy Squares
 V. 13   fredag
2018-03-30
2018-03-31
2018-04-01



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...





Påskfestivalen 36:e
Örebro Universitetet
Gymnastikgatan
Örebro
Sverige







Jerry Story
Jack Borgström
Tomas Hedberg
Jesper Wilhelmsson
Örebro Squaredancers
 V. 17   söndag
2018-04-29





1 dagars dans
15.00 - 18.00





Klubbdans
Studiefrämjandets lokal
Ystadsgatan 53
Malmö
Sverige

B* M P A1






Energy Squares
 V. 22   fredag
2018-06-01
2018-06-02
2018-06-03



3 dagars dans
11.00 - 22.00
11.00 - 20.00
10.00 - 15.00



Swedish Square Dance Convention 2018
Boråshallen

Borås
Sverige

B - C2
B - C2
B - C2



Tony Oxendine
Brian Hotchkies
Justin Russell
Thomas Bernhed
Jesper Wilhelmsson
Västsam Squaredans Flyer
 V. 23   fredag
2018-06-08
2018-06-09
2018-06-10



3 dagars dans
17.00 - 22.00
13.00 - 21.30
10.00 - 14.00



27th Danish Convention 2018
Hyldgårdsskolen
Hyldgårds Alle 9
Ikast (Jylland)
Danmark

B-M-P-A1-A2-C1
B-M-P-A1-A2-C1
B-M-P-A1-A2-C1



Ken Ritucci
James Wyatt
Robert Milestadt
Freddie Ekblad
Søren Lindergaard
Carsten Toldbod
Mads Nielsen
CSD Denmark
Hedens Squaredansere Flyer
 V. 29   fredag
2018-07-20
2018-07-21
2018-07-22



3 dagars dans
Tim...Min...Tim...Min...





European Square Dance Convention 10th
Sportcentrum Ookmeer
Dokter Meurerlaan 7
Amsterdam
Övrigt

B-C2
B-C2
B-C2



Bjørn Andersson
Thomas Bernhed
Jörg Biewald
Paul Bristow
Søren Lindergaard
Tomas Machalik
Ingvar Pettersson
Dave Preskitt
Wil Stans
Nils Trottmann
Maarten Weijers
Neil Whiston
Tulip Twirlers, Rainbow Strollers, Motiveters Flyer
 V. 31   lördag
2018-08-04





1 dagars dans
13.00 - 19.00





Sommardans
Råöns utedansbana (under tak)

Stenungsund
Sverige

B M P





Hunter Keller
Buffalo squares Flyer
 V. 39   fredag
2018-09-28
2018-09-29
2018-09-30



3 dagars dans
20.00 - 23.00
12.00 - 01.00
10.00 - 14.00



24th Örebro Country Jamboree


Örebro
Sverige

B P A1 A2 C1
B P A1 A2 C1
B P A1 A2 C1



Tomas Hedberg
Stefan Sidholm
Jack Borgström
Ingvar Pettersson
Örebro Squaredancers